بعد از دانستن تاریخچه جالب کباب های ایرانی شاید برایتان خالی از لطف نباشد که تفاوت برخی از از آنها را به اختصار بخوانید .

 

کباب یکی از معروف ترین و اصیل ترین غذاهای قدیمی ایرانی است.شاید برای شما پیش آمده باشد که در منوی رستوران با لیست بلند بالایی از انواع کباب ها مواجه شده باشید که برخی از آنها برای شما ناشناخته باشد و تابحال آنها را امتحان نکرده باشید.

 

 

  • تفاوت کباب بختیاری و قفقازی

کباب بختیاری : در کباب بختیاری یک در میان یک عدد فیله گوشت ، یک عدد فیله مرغ قرار میدهند و بر روی آتش و یا در تابه کباب ها را آماده می کنند.

کباب قفقازی : این کباب از فیله یا راسته گوساله و سینه مرغ تهیه میشود که با ماست یا خامه، روغن زیتون، پیاز، فلفل دلمه، نمک و فلفل مزه دار میشود و به صورت یکی در میان به همراه فلفل دلمه و پیاز به سیخ کشیده میشود و روی زغال یا در فر کباب میگردد.

پس تفاوت این دو کباب در استفاده از فلفل دلمه ای و پیاز است که در بین تکه های گوشت در کباب قفقازی قرار داده می شود ولی در کباب بختیاری تنها گوشت به کار برده می شود.

 

 

  • تفاوت کباب کوبیده و بناب

عمده تفاوت این دو کباب در طرز تهیه آن می باشد .گوشت كباب بناب یك‌بار از چرخ‌گوشت رد می‌شود و سپس با پیاز خردكرده ساطوری می‌شود. ولی كباب كوبیده 2- 3 بار از چرخ‌گوشت رد می‌شود و با پیاز رنده كرده و آبگرفته تركیب می‌شود به این ترتیب کباب بناب زیر دندان درشت تر احساس میشود .

.

  • تفاوت کباب کوبیده و لقمه

 

برای بسیاری این سوال همیشه پیش میاید که تفاوت کباب کوبیده وکباب لقمه در چیست باید در پاسخ گفت که این دوکباب تفاوت عمده ای با هم ندارند و هردو با تقریبا با یک نوع رسیپی ودستورالعمل تهیه میگردند با این تفاوت که در کباب لقمه مقدار زعفران بیشتری استفاده میگردد و دیگر تفاوت این دو کباب در تعداد وسایز آنهاست که همیشه کباب لقمه در یک سیخ وبا وزن بیشتروکباب کوبیده دردوسیخ وباوزن کمترسرومیگرددومیتوان گفت که علت تفاوت ازابتدا در گویش وقومیت بوده است مثلا آذری ها معمولا آنرا لقمه میخوانند که اتفاقا در گویش بین المللی نیز بسیاری آنرا بانام لوگما کباب که همان لقمه میباشد میشناسند اما فارس ها آنرا کوبیده مینامند.

نظرات